Jučer su se na Zimku igrala četvrtfinala pa smo tako od 8 ujutro svjedočili dobrim partijama, smijehu, veselju, ali i ponekim suzama. Prve utakmice donijele su četvrtfinala u kategoriji U13. Nakon tvrde utakmice između Žutog atletica i Lovačkog roga i regularnih 0:0 pristupilo se izvođenju šesteraca gdje su „žuti“ imali više sreće i znanja te se s ukupnih 3:2 plasirali u polufinale. Favorizirana Gravia izgubila je 2:0 od Jugovaca dok je Ostendo tijesno slavio protiv Legića 1:0. Studio Piksel pobijedio je 2:0 MNK Osijek.

Nakon njih na teren su izašli dječaci iz U15 kategorije u svoja četvrtfinala. Dva po dva bila su dijametralno suprotna. Opegeovci su razbili Tromu 11:0, a Apostoli Autoservis Crnaić 13:0 dok su druge dvije utakmice otišle u rulet šesteraca. Prvo su Gondola i Jugovci u regularnom dijelu remizirali 2:2 da bi Jugovci ipak bili sretniji i sa 4:2 se plasirali u polufinale. Remizirali su i Bosutsko i Perfect team 1:1, a u šestercima Perfect team je slavio sa 4:2.

U popodnevnom dijelu programa na rasporedu su bila polufinala kategorija U17 i U19. Techno Đakovo opravdalo je status favorita protiv Sokola i slavilo s 2:0. NK Nizina nije opravdala status favorita i tijesno je poražena od Brazilaca 2:1 te će se morati zadovoljiti borbom za broncu.

U kategoriji U19 Vukovarski veterani slavili su 3:0 protiv Caffe bara 396 dok je u borbenoj utakmici punoj preokreta i možda čak i pretjerane grubosti Znaus & Ćosić color slavio protiv Rulla street fooda 3:2.

Veteranska četvrtfinala donijela su veliku borbu. U tvrdoj utakmici bez puno pravih šansi Auto kuća Lux slavila je protiv CB 5 Gravia. Poveli su rano pogotkom Marijana Vuke i držali su prednost do kraja susreta kada u posljednjoj minuti fantastičnim pogotkom škaricama ponovno Marijan Vuka postavlja konačnih 2:0.

U drugoj četvrfinalnoj utakmici susreli su se CB Samba Auto Brkić i Limunčići. „Žuti“ su rano poveli pogotkom Zorana Kovača no Samba se vraća preko Dalibora Maganjića nakon odlično puštene prednosti suca Horvateka. Krajem prvog dijela prednost Limunčićima vraća Igor Budiša. U drugom dijelu unatoč nekolicini dobrih prilika na obje strane rezultat se nije mijenjao.

U seniorskim četvrtfinalima velikih iznenađenja nije bilo. Vatro Tennis Team Europlast nije imao nikakvih problema u borbi s Aniko d.o.o.. Poveli su u 19 sekundi pogotkom dvostrukog strijelca Pandurevića i svoju prednost čuvali do konačnih 7:1. Za Vatru su još zabijali dva puta Čavar te Popović, Petrušić i Damjanović. Počasni pogodak postigao je Avdejev.

Najzanimljiviju četvrtfinalnu utakmicu odigrali su Sygma i Mursa VBK. Mursaši su tri puta vodili, a Sygma se ipak samo dva puta vraćala. Mursu je u vodstvo doveo Lišnić, da bi izjednačio Ćosić početkom drugog dijela. Mursa ponovno vodi pogotkom Gvozdenovića, a stvari na početak vraća Lozančić. Kada su svi mislili da nas očekuju šesterci u 29. minuti ponovno Gvozdenović dovodi Mursu u vodstvo iz slobodnog udarca. Sygma nije imala snage za još jedan povratak, a do kraja je pocrvenio i Rimac. Mursa VBK se tako plasirala u još jedno polufinale.

Treće polufinale odigrali su Živković grupa Kamen dizajn i DGO. U jednoj pravoj muškoj utakmici nismo vidjeli puno pravih šansi jer su obje ekipe više bile fokusirane kako ne primiti gol, a manje na to kako ga zabiti. Kada je dvorana već čekala šesterce, jednu neopreznost u obrani Donjograđana koristi Šinko u 28. minuti i dovodi svoju ekipu u vodstvo. Do kraja susreta DGO je probao s golmanom igračem no više od jedne vratnice nije mogao.

U posljednjoj utakmici večeri susreli su se Gold Caffe CB Mind i Varmos d.o.o.. Gold caffe CB Mind neizvjesnost u ovom susretu riješio je već u prvom poluvremenu kada su pogotcima Marića, Karamatića, Gele i dva puta Petra Grgića  s 5:0 otišli na odmor. Do kraja susreta čuvali su svoju prednost, a počasnim pogotkom Roberta Kubice od turnira se oprostio Varmos d.o.o. koji je preredio vrlo zanimljive utakmice tijekom ovih desetak dana.

Danas su na rasporedu polufinala u svim kategorijama, vidimo se na Zrinjevcu!